Flash Album Gallery - en to be translation catalogue (355 entries)

en:  Image(s) successfully added
be: малюнак(я) паспяхова дададзены

en:  Please note : For safe-mode = ON you need to add the subfolder thumbs manually
be: Звернеце ўвагу: у бяспечным рэжыме = ON, вам трэба дадаць падтэчку ўручную

en:  is not writeable
be: гэта не запіс

en:  is not writeable
be: гэта не запіс

en:  picture(s) successfully added
be: малюначак(і) паспяхова дададзены

en: (album categories)
be: (альбомныя катэгорыі)

en: . Try delete it manualy via ftp
be: паспрабуйце выдаліць яго ўручную

en: A RSS feed will be added to you blog header.
be: RSS рассыланне будзе дададзена ў ваш блог

en: A failure occurred
be: адбыўся збой

en: Action
be: дзеянне

en: Actions:
be: дзеянні

en: Activate
be: актывізаваць

en: Activate Media RSS feed
be: активровать Media RSS падпіску

en: Activate Skin
be: актывізаваць скін

en: Activate this skin
be: актываваць гэты скін

en: Activated
be: актывізавана

en: Add Images
be: дадаць малюнкі

en: Add gallery
be: дадаць галерэю

en: Add gallery / Upload images
be: добавть галерэю / загрузіць малюнкі

en: Add images to gallery
be: добавть малюнкі ў галерэю

en: Add new gallery
be: дадаць новую галерэю

en: Add new skin
be: добавть новы скін

en: Add skins
be: дадаць скіны

en: Album Name
be: назва альбома

en: Alignment
be: выраўноўванне

en: Allowed characters for file and folder names are
be: Дапушчаюцца імёны для  файлаў і тэчак

en: Alt & Title Text / Description
be: Alt & назва тэксту / апісанне

en: Alt &amp; Title Text
be: Alt &amp; назва тэксту

en: Alt / Title text
be: Alt / названеи тэксту

en: Alt/Title text
be: Alt/назва тэксту

en: Aperture
be: апертура

en: Ascending
be: узыходны

en: At a Glance
be: кароткі агляд

en: Author
be: аўтар

en: Author Position
be: аўтар пазіцыі

en: Back to gallery
be: вярнуцца да галерэі

en: Background Color
be: колер фону

en: Browse...
be: агляд...

en: Buttons Background Color
be: колер фону кнопкі

en: Buttons Text Color
be: колер тэксту

en: By %s
be: да %s

en: Camera
be: камера

en: Can't find skin directory
be: нельга знайсці скін

en: Cancel
be: выдаліць

en: Caption
be: подпіс

en: Category
be: катэгорыя

en: Category Buttons Color
be: катэгорыя колеру кнопак

en: Category Buttons Text Color
be: катэгорыя тэкставага колеру кнопак

en: Category Title
be: катэгорыя назвы

en: Center
be: цэнтр

en: Change options
be: змяніць опцыі

en: Change skin
be: змяніць скін

en: Check this link, if you didn't know how to set the permission :
be: Праверыць гэту спасылку, калі вы не ведаеце, як усталяваць дазвол:

en: Choose another gallery
be: абраць іншую галерэю

en: Choose gallery
be: абраць галерэю

en: City
be: горад

en: Colors
be: колеры

en: Contact
be: кантакт

en: Contact Me
be: звязацца са мной

en: Continue
be: працягнуць

en: Copied %1$s picture(s) to gallery: %2$s .
be: скапіяваны %1$s малюначкі ў галерэю: %2$s .

en: Copy to...
be: скапіяваць у

en: Copyright
be: аўтарскія правы

en: Copyright Notice
be: Апавяшчэнне пра аўтарскія правы

en: Could not access filesystem.
be: не можа приянть сістэму файлаў

en: Country
be: краіна

en: Country code
be: код краіны

en: Create a new , empty gallery below the folder
be: Стварыць новую, пустую галерэю ніжэй тэчкі

en: Create a new gallery
be: стварыць новую галерэю

en: Create new thumbnails
be: стварыць новыя малюначкі

en: Create square thumbnails, use only the width setting :
be: Стварыць квадратных малюначкі, выкарыстоўвайце толькі ўсталёўку шырыні:

en: Credit
be: крэдыт

en: Crop square thumbnail from image
be: Абразаць як  квадрат мініяцюру малюнка

en: Custom order
be: індывідуальная замова

en: Customize thumbnail
be: наладзіць малюначкі

en: Database error. Could not add gallery!
be: Памылка базы дадзеных. Не магу дадаць галерэю!

en: Date
be: дата

en: Date / Time
be: дата/ час

en: Date Created
be: дата стварэння

en: Date/Time
be: дата/час

en: Default flash size (W x H)
be: памер флэшапо змаўчанню (L x A)

en: Delete
be: выдаліць

en: Delete "%s"
be: выдаліць "%s"

en: Delete files, when removing a gallery in the database
be: Выдаліць файлы, пры удалени галерэі ў базе дадзеных

en: Delete image files
be: выдаліць малюнак файлаў

en: Delete images
be: выдаліць малюнкі

en: Delete skins
be: выдаліць скіны

en: Delete this gallery ?
be: выдаліць гэту галерэю?

en: Delete this skin
be: выдаліць гэты скін

en: Descending
be: па змяншэнні

en: Description
be: апісанне

en: Directory
be: каталог

en: Disable flash upload
be: адключыце загрузкі флэш

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
be: паказаць %s#8211;%s di %s

en: Edit
be: рэдагаваць

en: Edit Status
be: рэдагаваць статут

en: Edit gallery
be: рэдагаваць галерэю

en: Edit thumb
be: рэдагаваць малюначкі

en: Enable flash based upload
be: Уключыць на аснове флэш загрузкі

en: Error updating thumbnail.
be: памылка пры абнаўленні малюначка

en: Error, the file could not moved to :
be: ошбка, нельга перамясціць файл:

en: Error, the file permissions could not set
be: памылка, файл не можа быць усталяваны

en: Failed to copy database row for picture %s
be: Не атрымалася скапіяваць базы дадзеных для малюнка %s

en: Failed to copy image %1$s to %2$s
be: немагчыма скапіяваць малюнак %1$s in %2$s

en: Failed to move image %1$s to %2$s
be: Не атрымаўся перамясціць малюнак %1$s to %2$s

en: Failure in database, no gallery path set !
be: Збой у базе дадзеных, шлях да галерэі не ўсталяваны

en: File name
be: назва файла

en: Filename
be: назва файла

en: Filename / Date
be: назва файла - дата

en: Filesystem error
be: памылка файлавай сістэмы

en: FlAG Change options
be: FlAG змяніць опцыі

en: FlAG Gallery
be: FlAG галерэя

en: FlAG Gallery Overview
be: прагляд галерэі FlAG

en: FlAG Manage gallery
be: FlAG управять галерэй

en: FlAG Manage skins
be: FlAG кіраваць скінамі

en: FlAGallery
be: FlAгалерея

en: Flash Album Gallery : Tables could not created, please check your database settings
be: Flash альбом галерэя: Табліцы не створаны, праверце налады базы дадзеных

en: Flash Album Gallery overview
be: агляд альюома Flash  галерэі

en: Focal length
be: фокусная адлегласць

en: Folder already exists.
be: тэчка ўжо існуе

en: Format
be: фармат

en: Full size
be: поўны памер

en: Gallery | Galleries
be[0]: галерэя
be[1]: Gallerie

en: Gallery '%1$s' successfully created.<br/>You can show this gallery with the tag %2$s.<br/>
be: галерэя'%1$s' паспяхова створана.<br/>вы можаце паказаць на гэту галерэю з дапамогай тэга  %2$s.<br/>

en: Gallery Administrator
be: адміністратар галерэі

en: Gallery Editor
be: рэдактар галерэі

en: Gallery Overview
be: прагляд галерэі

en: Gallery not found.
be: галерэя не знойдзена

en: Gallery path
be: шлях галерэі

en: Gallery settings
be: налады галерэі

en: General Options
be: агульныя налады

en: Goto skin overview
be: перайсці да агляду скіна

en: Graphic Library
be: бібліятэка графікі

en: Headline
be: загаловак

en: Here you can control your images and galleries.
be: тут вы можаце кантраляваць соі малюнка і галерэі

en: Hide
be: схаваць

en: If you have a skin in a .zip format, You may install it by uploading it here.
be: калі ў вас скін у фармаце zip. вы можаце ўсталяваць яго, загрузіўшы тут

en: If you have problems, please create directory
be: калі ў вас ёсць праблемы, калі ласка, стварыце каталог

en: If you want more skins, You may get it at.
be: есил вы жадаеце больш скінаў, вы можаце атрымаць іх тут

en: If you would like to downgrade later, please make first a complete backup of your database and the images.
be: Калі вы жадалі б панізіць узровень, калі ласка, зрабіце поўную рэзервовую копію базы дадзеных і малюнкаў.

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails
be: Ігнараваць прапорцыі малюначка

en: Image | Images
be[0]: малюнак
be[1]: Immagini

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s)
be: малюнак %1$s (%2$s)скапіявана як малюнак %3$s (%4$s)

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s) &raquo; The file already existed in the destination gallery.
be: Малюнак %1$s (%2$s) скапіявана як изображени е %3$s (%4$s) &raquo;файл ужо існуе ў месцы прызначэння галерэі.

en: Image Files
be: малюнкі файлаў

en: Image ID
be: ID малюнак

en: Image ID:
be: ID малюнак:

en: Image quality
be: якасць малюнка

en: Image settings
be: настройк малюнкі

en: Images
be: малюнкі

en: Import date and time information...
be: імпарт інфармацыі пра дату і чакай

en: Import folder
be: імпартаваць тэчку

en: Import from Server path:
be: Імпарт з сервера

en: Import image folder
be: імпартаваць тэчку малюнка

en: Import metadata
be: імпартаваць базы дадзеных

en: Import metadata finished
be: импортировка базы дадзеных скончана

en: Insert
be: уставіць

en: Insert Flash Album with one or more galleries
be: Уставіць Flash Альбом з адной ці больш галерэямі

en: Insert into Post
be: занесці ў апублікаваць

en: Install Now
be: усталяваць цяпер

en: Install a skin in .zip format
be: усталяваць скін у фармаце zip

en: Install info
be: усталяваць інфармацыю

en: Install package not available.
be: устанока не даступная

en: Installation Failed
be: усталёўка не атрымалася

en: Installing Skin from file: %s
be: усталяваць скін з файла: %s

en: Installing the skin
be: усталяваць скін

en: Invalid MediaRSS command (%s).
be: Няслушная каманда для MediaRSS каманды (%s).

en: Invalid upload. Error Code :
be: няслушная загрузка. код памылкі:

en: Item Background
be: тэма падкладкі

en: Item Description
be: тэма апісання

en: Item Title
be: тэма назвы

en: Keywords
be: паролі

en: Last modified
be: апошнія змены

en: Left
be: налева

en: Location
be: месца

en: MYSQL Version
be: версія MYSQL

en: Main Flash Album Gallery overview
be: прагляд  галоўнага Flash альбома галерэі

en: Main Title
be: галоўная назва

en: Make
be: зрабіць

en: Manage Galleries
be: кіраваць галерэямі

en: Manage gallery
be: кіраваць галерэяй

en: Manage others gallery
be: кіраваць іншымі галерэямі

en: Memory usage
be: выкарыстанне памяці

en: More skins
be: больш скінаў

en: Move to...
be: перамясціць у...

en: Moved %1$s picture(s) to gallery : %2$s .
be: перамясцілі %1$s малюнак (я) у галерэю: %2$s .

en: My Plugins
be: мае ўбудовы

en: New Gallery
be: новая галерэя

en: News Box
be: новыя Box

en: No
be: не

en: No GD support
be: няма падтрымкі GD

en: No action
be: няма дзеяння

en: No entries found
be: запісаў не знойдзена

en: No galleries have been yet created.
be: галерэі яшчэ не створаны

en: No gallery
be: няма галерэі

en: No gallery selected !
be: не абрана галерэя

en: No images selected
be: не абраны малюнкі

en: No skin Specified
be: няма патрэбнага скіна

en: No skins to show
be: няма скінаў для паказу

en: No valid gallery name!
be: няправільная назва галерэі

en: None
be: не

en: Not set
be: няма ўсталёўкі

en: Note : Based on your server memory limit you should not upload larger images then <strong>%d x %d</strong> pixel
be: Нататка: бо ёсць ліміт памяці сервера, тыя вы не павінны загружаць больш малюначкаў, чым <strong>%d x %d</strong> pixe

en: OK
be: Ok

en: Object didn't contain correct data
be: Аб'ект не ўтрымоўвае правільныя дадзеныя

en: Off
be: выключыць

en: On
be: уключыць

en: Operating System
be: сістэма аперацый

en: Operation successful. Please clear your browser cache.
be: Аперацыя прайшла паспяхова. Ачысціце кэш браўзара.

en: Options
be: опцыі

en: Overview
be: прагляд

en: PHP Allow URL fopen
be: PHP дазволіць URL fopen

en: PHP Exif support
be: PHP падтрымка

en: PHP IPTC support
be: PHP IPTC падтрымка

en: PHP Max Post Size
be: PHP максмальный памер паста

en: PHP Max Script Execute Time
be: PHP максмальное час выполненя скрыпту

en: PHP Max Upload Size
be: PHP максімальны памер загрузкі

en: PHP Memory Limit
be: PHP абмежаванні памяці

en: PHP Safe Mode
be: PHP бяспечная мадэль

en: PHP Version
be: версія PHP

en: PHP XML support
be: PHP XML падтрымка

en: Path
be: шлях

en: Picture
be: малюначак

en: Pictures deleted successfully
be: малюначкі выдалены паспяхова

en: Please note : If you change the settings, you need to recreate the thumbnails under -> Manage Gallery .
be: Калі ласка, звернеце ўвагу: калі вы зменіце налады, неабходна ўзнавіць малюначкі з дапамогай кіраваннем галерии

en: Plugin Comments
be: комметарии да ўбудовы

en: Plugin Home
be: месца ўбудовы

en: Program tool
be: прылады праграмы

en: Province/State
be: правінцыя - штат

en: Quantity
be: колькасць

en: Rate Plugin
be: ацаніць убудову

en: Reset all options to default settings ?\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.\n
be: Скінуць усе налады па змаўчанні??\n\nабраць  [выдаліць],каб спыніць [OK], каб працягнуць. \n

en: Reset all settings to default parameter
be: Скінуць усе налады параметраў па змаўчанні

en: Reset settings
be: скід параметраў

en: Resize Images
be: змяніць памер малюнкаў

en: Resize images
be: змяніць памеры малюнкаў

en: Right
be: направа

en: Roles
be: ролі

en: Roles / capabilities
be: Ролі / магчымасці

en: SAFE MODE Restriction in effect! You need to create the folder <strong>%s</strong> manually
be: SAFE MODE Абмежаванне! Вам трэба стварыць <strong>тэчку <strong>%s</strong> уручную

en: SQL Mode
be: мадэль SQL

en: Save Changes
be: захаваць малюнкі

en: Save all changes
be: захаваць усе змены

en: Scan Folder for new images
be: сканаваць тэчку для новых малюнкаў

en: Select &#187;
be: абраць &#187;

en: Select galleries
be: абраць галеры

en: Select the area for the thumbnail from the picture on the left.
be: Абярыце вобласць для эскізаў на малюначку злева.

en: Select the destination gallery:
be: абраць пункт прызначэння галерэі:

en: Select the lowest role which should be able to access the follow capabilities. Flash Album Gallery supports the standard roles from WordPress.
be: Абярыце нізкі ўзровень, які павінен мець доступ да наступнай магчымасці. Flash Альбом Галерэя падтрымлівае стандарт ад WordPress.

en: Select with the mouse the area for the new thumbnail.
be: Абярыце з дапамогай мышы вобласць для новых малюначкаў

en: Server
be: сервер

en: Server Settings
be: сервер налад

en: Set fix dimension
be: усталяваць выпраўлены памер

en: Setup Box
be: усталёўка Box

en: Show
be: паказаць

en: Shutter speed
be: хуткасць завтора

en: Size
be: памер

en: Size:
be: памер:

en: Skin
be: скін

en: Skin overview
be: прагляд скіна

en: Skins
be: скіны

en: Sorry, Flash Album Gallery works only with a role called administrator
be: Нажаль, Flash альбом галерэя працуе толькі з дазволу адміністратара

en: Sorry, you have no access here
be: выбачыце, у вас няма дазволу для гэтага

en: Sort Gallery
be: сартаваць галерэю

en: Sort direction
be: сотировать кірунак

en: Sort gallery
be: сартаваць галерэю

en: Sort options
be: сартаваць опцыі

en: Sort order changed
be: парадак сартавання змяніўся

en: Sort thumbnails
be: сартаваць малюначкі

en: Sorting
be: сартаваць

en: Source
be: крыніца

en: Start upgrade now
be: пачаць абнаўленне цяпер

en: Subject
be: аб'ект

en: Tags
be: тэгі

en: The <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> and a browser with Javascript support are needed..
be: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> і браўзар з падтрымкай Javascript неабходны ..

en: The batch upload requires Adobe Flash 10, disable it if you have problems
be: каб Загрузіць пакет, патрабуецца Adobe Flash 10, адключыце яго, калі ў вас ёсць праблемы

en: The destination gallery does not exist
be: галерэя прызначэння не існуе

en: The gallery ID=%s does not exist.
be: галерэя ID=%s не існуе

en: The script detect that you upgrade from a older version.
be: Сцэнар выявіў, што б абнавіліся са старой версіі

en: The server setting Safe-Mode is on !
be: Налада сервера бяспечнага рэжыму ўключана!

en: The skin installed successfully.
be: скін усталяваны паспяхова

en: The upgrade process may take a while, so please be patient.
be: Працэс абнаўлення можа заняць некаторы час, таму назапасьцеся цярпеннем.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
be: загружаны файл не можа быць перанесены ў %s

en: These values are maximum values
be: Гэтыя значэнні з'яўляюцца максімальнымі значэннямі

en: This is the default path for all galleries
be: шлях да галерэй па змаўчанні

en: Thumb
be: малюначкі

en: Thumbnail
be: малюначкі

en: Thumbnail quality
be: якасць малюначка

en: Thumbnail settings
be: налады малюначкаў

en: Thumbnail updated
be: малюначкі абноўлены

en: Thumbnails
be: малюначкі

en: Thumbs Rollover Color
be: Колер ролловера эскіза

en: Time Created
be: час стварэння

en: Title
be: назва

en: Toggle DIR Browser
be: Toggle DIR браўзара

en: Unable to create directory
be: немагчыма стварыць каталог

en: Unable to locate FlAGallery Skin directory.
be: Не атрымалася знайсці FlAGallery скін

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
be: Не атрымалася знайсці каталог WordPress  (WP-утрыманне).

en: Unable to write to directory %s. Is this directory writable by the server?
be: Немагчыма запісаць у каталог% s. Гэта запіс  на серверы?

en: Unexpected Error
be: нечаканая памылка

en: Uninstall plugin
be: выдаленне ўбудовы

en: Uninstall sucessful ! Now delete the plugin and enjoy your life ! Good luck !
be: Выдаленне праведзена паспяхова! Зараз выдаліць убудову і атрымліваць асалоду ад жыццём! Жаданы поспехі!

en: Unpacking the skin package
be: распоковать скін

en: Update
be: абнавіць

en: Update Sort Order
be: абнавіць парадак сартавання

en: Update Successfully
be: абнавіць паспяхова

en: Update capabilities
be: абнавіць магчымасці

en: Update successful
be: паспяхова абнавіць

en: Updated capabilities
be: абноўлены магчымасці

en: Upgrade sucessful
be: абнавіць паспяхова

en: Upload Images
be: запампаваць малюнкі

en: Upload More Images in "%s"
be: загрузіць больш малюнкаў "%s"

en: Upload failed!
be: загрузка не атрымалася

en: Upload image(s):
be: загрузіць малюнак (я):

en: Upload images
be: загрузіць малюнкі

en: Upload multiple files at once by ctrl/shift-selecting in dialog
be: Загрузка некалькіх файлаў адначасова, Ctrl / Shift-абраўшы ў дыялогавым акне

en: Upload pictures
be: загрузіць малюначкі

en: Use TinyMCE Button / Upload tab
be: выкарыстоўваць кнопку  TinyMCE / загрузіць таб

en: Version %s
be: версія %s

en: View
be: прагляд

en: View "%s"
be: прагляд "%s"

en: Visit author homepage
be: наведаць старонку аўтара

en: Visit skin site
be: наведаць сайт скіна

en: Want more skins?
be: жадаеце больш скінаў

en: Welcome to FlAG Gallery !
be: сардэчна запрашаем у галерэю FlAG !

en: What's new at PhotoGalleryCreator.com
be: што новага на PhotoGalleryCreator.com

en: When safe_mode is on, PHP checks to see if the owner (%s) of the current script matches the owner (%s) of the file to be operated on by a file function or its directory
be: Калі safe_mode уключана, PHP правярае на ўладальніка (%s) of the current script matches the owner (%s) of the file to be operated on by a file function or its directory

en: Width x Height (in pixel)
be: Шырыня х вышыня (у пікселях)

en: Width x Height (in pixel). Flash Album Gallery will keep ratio size
be: шырыня і вышыня  (у пікселях). Flash альбом галерэі будзе падтрымліваць суадносіны памеру

en: Yes
be: так

en: You are about to Uninstall this plugin from WordPress.\nThis action is not reversible.\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to Uninstall.\n
be: вы жадаеце выдаліць гэта ўбудова з WordPress.\nгэта дзеянне  не зварачальна\n\nабраць [выдаліць], каб спыніць, [OK], каб выдаліць\n

en: You are about to start the bulk edit for %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
be: Вы збіраецеся пачаць рэдагаваць %s малюнкі"Адмена" - спыніць, "ОК" для працягу

en: You are not allowed to be here
be: вам не дазволена быць тут

en: You currently have %s rights.
be: у вас ёсць %s  правы

en: You do not have sufficient permissions to delete skins of GRAND FlAGallery.
be: У вас няма дастатковых паўнамоцтваў для выдалення скіна GRAND FlAгалереии.

en: You do not have the correct permission
be: у вас няма дазволу

en: You need activate another skin before delete it
be: вам трэба актывізаваць іншы скін, перш чым выдаліць гэты

en: Your database tables for GRAND FlAGallery is out-of-date, and must be upgraded before you can continue.
be: Ваша база дадзеных  для GRAND FlAGallery састарэла і павінна быць абноўлена, перад тым як вы зможаце працягнуць.

en: [Gallery %s not found]
be: [гелерея  %s не знойдзена]

en: [Gallery not found]
be: [галерэя не знойдзена]

en: activated successfully
be: актывавана паспяхова

en: already exists
be: ужо іcнуe

en: and the thumbnails directory
be: і малюначкі каталога

en: contains no pictures
be: не ўтрымоўвае малюнкаў

en: custom size
be: карыстацкі памер

en: deleted successfully
be: паспяхова выдалена

en: didn't exist. Please create first the main gallery folder
be: не існуе.стварыце першую асноўную тэчку галерэі

en: doesn&#96;t exist!
be: не існуе

en: finished
be: скончана

en: in to
be: у

en: is no valid image file!
be: не з'яўляецца правільным образмо файла

en: is not writeable !
be: гэта не запіс!

en: remove
be: выдаліць

en: successfully created!
be: паспяхова створана

en: with permission 777 manually !
be: з дазволам 777 уручную!
